2 Bin Öğrenciye Su Farkındalığı Eğitimi Verildi | Sağlıklı Adımlar

0

2 Bin Öğrenciye Su Farkındalığı Eğitimi Verildi


Nestlé hem dünyada hem de Türkiye’de Ortak Değer Yaratma vizyonu doğrultusunda toplumsal çalışmalarını beslenme ve su alanlarına yoğunlaştırıyor.

Bu kapsamda, Nestlé Türkiye’nin Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ile yürüttüğü “Sağlıklı Adımlar Projesi” ve Nestlé Waters Türkiye’nin ‘WET Projesi’ ortak bir eğitimle İstanbul ve Bursa’da Sağlıklı Adımlar proje okulundaki ilkokul 3. sınıf öğrencileriyle buluştu. 5 Nisan – 4 Mayıs tarihlerinde gerçekleşen eğitimler ile 2 bine yakın öğrenci su tüketiminin önemi ve doğadaki suyun korunması konusunda farkındalık kazandı.

Eğitimlerde su tüketiminin sağlık için önemi, suyun dünyanın doğal dengesinde sahip olduğu yer ve su tasarrufu gibi konulara değinildi. Nestlé Waters Türkiye çalışanlarından oluşan gönüllü eğitmenler, su hakkındaki genel eğitimlerin ardından “Mavi Gezegen”, “Sudan Bedenler” ve “Akışına Bırak” eğitim modülleriyle çocukların oyun oynayarak suyun önemini kavramasına katkıda bulundu.

WET Projesi hakkında

WET projesi, Nestlé Waters tarafından 30 ülkede yürütülüyor. Şirket çalışanlarının gönüllü eğitmen olarak suyun önemi hakkında eğitim verdiği proje kapsamında öğrencilere suyun insan yaşamı üzerindeki etkisi, ekolojik denge için önemi ve su kaynaklarının korunmasına yönelik bilgiler veriliyor. Nestlé Waters Türkiye tarafından yürütülen projeyle bugüne kadar 5 bine yakın çocuğa ulaşıldı.