Bakırköy Kartaltepe İlkokulu Öğrencileri Sağlıklı Adımlar Projesi Kapsamında Dünya Şefler Günü’nde Mutfağa Girdi! | Sağlıklı Adımlar

0

Bakırköy Kartaltepe İlkokulu Öğrencileri Sağlıklı Adımlar Projesi Kapsamında Dünya Şefler Günü’nde Mutfağa Girdi!


Çocukların daha küçük yaşlardan itibaren doğru beslenme ve sağlıklı yaşam seçimi yapmalarında bilgilendirilmelerini sağlamak için akademisyenlerin desteğiyle geliştirilen Nestlè’nin Millî Eğitim Bakanlığı ile iş birliği içinde yürüttüğü Sağlıklı Adımlar projesi kapsamında yeni bir etkinliğe imza atıldı.

73 ülkede uygulanan Healthy Kids programının Türkiye ayağındaki Dünya Şefler Günü Etkinliği 20 Ekim Salı günü İstanbul’da Bakırköy Kartaltepe İlkokulu’nda gerçekleşti. 90 öğrencinin katıldığı etkinlikte Şef Ethem Aydemir ve Beslenme Uzmanı Ceren Sarı Batmaz sağlıklı beslenmenin ipuçlarını paylaştı. Dünya’nın ünlü şefleri tarafından hazırlanan sağlıklı ve birbirinden lezzetli yemekler çocuklarla birlikte yapıldı.

Nestlé Professional Ülke Müdürü Arzu Alibaz ise etkinlik sırasında yaptığı konuşmasında sağlıklı beslenme ve sağlıklı yaşamın önemine vurgu yaparak çocuklara şunları söyledi:“Sağlıklı beslenme siz çocukların büyümesi ve gelişmesi için çok önemlidir. Dolayısıyla yemeğin nereden geldiğini, nasıl pişirildiğini ve vücutlarınızı nasıl etkilediğini bilmeniz çok önemli. Buyudugunuzde hepiniz farkli farkli meslekler sececeksiniz ama hepiniz evinizin sefi olacaksiniz.Bugün burada sizlere dünya mutfaklarını temsil eden ünlü şeflerin siz çocuklar için hazırladıkları saglikli ve lezzetli menüler sunacağız. Evinizde ebeveynlerinizle birlikte bu tarifleri deneyebilirsiniz. Değerli Şefimiz Ethem Aydemir ve Diyetisyen Ceren Sarı Batmaz’la birlikte hazırlayacağınız sağlıklı yemeklerin tadını çıkartmanızı dilerim. Afiyet olsun minik sefler. "

Etkinliğe katılan WACS Temsilcisi Türkiye Aşcılar ve Şefler Federasyonu Başkan yardımcısı Turgut AY : " Türkiye'deki 650 bin şefin ve evdeki şefimiz olan annemizin Aşcılar Gününü kutluyoruz."

Dünya Şefler Günü etkinliği kapsamında minikler hünerlerini sergiledi!

Çocukların yeterli ve dengeli beslenme konusunda farkındalıklarını artırmayı hedefleyen etkinliğe Bakırköy Kartaltepe İlkokulu öğrencilerinin büyük ilgi gösterdi. Şef Ethem Aydemir ile öğrenciler bir araya gelerek sağlıklı yiyecekler hazırladılar. Etkinlik bitiminde minik aşçılara evde de hünerlerini sergileyebilecekleri sağlıklı tarifleri içeren menü kitapçıkları, aşçı kepleri, önlükler, yine sağlıklı yiyeceklerin 7 rengi temalı eğlenceli posterler ve çıkartmalar dağıtıldı.

Etkinlikle ilgili görseller ve mesajlar Sağlıklı Adımlar ve Uluslar arası Şef Günü etiketleriyle sosyal medyada da paylaşıldı.