Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ana içeriğe atla

Daha sağlıklı çocuklar için oyunlar

Sağlıklı Çocuklar

Çocuğunuzun sağlıklı bir biçimde beslenmesi ve daha fazla hareket etmesi için işte size 10 fikir

Çocuklarınızın dengeli beslenmeleri ve hareket etmeleri için onları teşvik etmek endişeye neden olmamalı.

Global insiyatifimizin bir parçası olan, Daha Sağlıklı Çocuklar için Nestlé kapsamında, çocukların daha fazla su içmeleri, daha fazla meyve ve sebze tüketmeleri, porsiyon boyutlarını anlamaları ve daha aktif olmalarını teşvik etmek için bir dizi eğlenceli oyunu bir araya getirdik.

1. Sanatsal servis altlıkları

Eski servis altlıklarının modası geçti. Artık sanatsal olanlar tercih ediliyor. Yeni gıdaları denemenin bir ödülü olarak öğün sonunda katlayıp kağıttan uçağa dönüştürebileceğiniz servis altlığını buradan indirebilirsiniz.

2. Ben kimim?

Eğlenceli bir 'Evet'/'Hayır' oyunu için su ile doldurulmuş bir bardağın alt kısmına bir hayvan çıkartması gizleyin. Hangi hayvan olduğunu görmeniz için çocuğunuz içeceğinden bir yudum alır ve bardağı kaldırarak size hangi çıkartma olduğunu gösterir. İçtiği her yudumda başka bir soru sorarak siz doğru tahmin edene kadar su içmeye devam eder.

3. Ayağa kalkın! Oturun!

Gün içinde yaptığımız aktiviteleri hareketli hale getirmek için bazı anahtar sözcüklerden yararlanabilirsiniz. Televizyon izlerken anahtar sözcüğü kullanan kişilere dikkat edin. Bu zıplamak için işaretinizdir, çabuk! En hızlı zıplayan ödülü kazanır. Ardından oturun ve tekrar başlayın.

Sağlıklı Çocuklar İçin Oyunlar

4. Kağıt takipçileri

Bir dizi eğlence dolu hazine avı aktivitesinin temeli olarak farklı renklerde yapışkan not kağıtları kullanın. Evin etrafında bu kağıtları saklayın ve çocukların buldukları farklı renklere yönelik puanlar ile onları ödüllendirin. Veya farklı renklerde iki takım oluşturun. Ardından rakiplerinin renklerinden mümkün olduğu kadar toplayabilmeleri için onlara biraz zaman tanıyın.

5. Gizemli tohumlar

Çocuklar bitki yetiştirmeyi sever. Özellikle yetiştirdiklerini yediklerinde. Tohumun hangi bitkiye ait olduğunu onlara söylemeyerek oyunu gizemli hale getirin. İhtiyacınız olanlar; saksı,toprak ve tohum. Çocuğunuzun da sabırlı olmaya ihtiyacı var! Çocukları sağlıklı ve dengeli beslenmeye teşvik etmek için çocuklar ile bahçe işleri yazımızı okuyun.

6. Hazır, başla!

Ailece kahvaltı etmek için zaman bulmak güç olabilir. Masayı kurmak da dahil olmak üzere, bir önceki gece mümkün olduğunca hazırlık yaparak zamandan tasarruf edebilirsiniz. Kahvaltı zamanı geldiğinde, hazırsınız!

7. Bir yıldız gibi dans edin

Dans etmek, hareket etmenin, koordinasyonu geliştirmenin ve öğrenmenin harika bir yoludur. Bir dans programı yaratın, hareketleri yazın ve çocuğunuzun bunlara uygulamasını sağlayın. Kağıdı saklayarak ne kadarını hatırladığını takip edebilirsiniz.

8. Keşifçinin kartı

Çeşitli ve dengeli beslenmeyi amaçlayan bu kart mağazalarda müşterilere verilen sadakat kartlarına benzer. Keşifçinin Kartını indirin ve yazdırın, çocuğunuz kartın üzerindeki bir yiyeceği denediğinde bunun üzerini çizebilir veya damga basabilirsiniz. Çocuğunuz kartı doldurduktan sonra eğlenceli aktiviteler için kullanabilir.

Lezzetli Küpler

9. Lezzetli küpler

Suyu nasıl daha ilginç hale getirebilirsiniz? Tabi ki tat ve renk katarak. Suyu doğranmış meyve parçaları ile dondurarak meyveli buz küpleri hazırlayın. Ardından sadece su ekleyin. Sıradan suya elveda, fark yaratan bu lezzete merhaba diyin.

Gelecek nesillerin daha dengeli ve sağlıklı yiyecek ve içecek tüketmesi ve daha fazla hareket etmesini sağlamak için amiral gemisi inisiyatifimiz olan Daha Sağlıklı Çocuklar için Nestlé programı hakkında daha fazla bilgi edinin. Program, 2030 yılına kadar dünya çapında 50 milyon çocuğun daha sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Daha sağlıklı çocuklar için oyunlar|Sağlıklı Adımlar Projesi
button