Sağlıklı Adımlar Projesi İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması Sonuçlandı | Sağlıklı Adımlar

0

Sağlıklı Adımlar Projesi İyi Uygulamalar Paylaşımı Yarışması Sonuçlandı


Nestlé’nin Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirdiği ve ilkokul öğrencilerinin sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine katkı sunan Sağlıklı Adımlar Projesi’nde öğretmenlerden gelen uygulama yöntemleri değerlendirildi. “Dengeli beslenme ve fiziksel aktivite” konularının öğrencilere en etkili şekilde anlatılmasını hedefleyen “İyi Uygulamalar Paylaşımı”na projenin yürütüldüğü 13 ildeki 66 okuldan 18 uygulama başvuruda bulundu.

3. sınıf öğretmenlerinin geliştirdikleri fikirleri, uygulamaları, yöntemleri ve materyalleri içeren başvurular 8 Mayıs 2017 tarihinde proje paydaşları ve Medipol Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’ndan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Değerlendirme sonucunda; İstanbul Şehit Askeri Çoban İlkokulu’ndan Dilek BİRKAN birinci olurken; İstanbul Nihat Işık İlkokulu‘ndan Ali Aydın ÇATAL  ikinci; Muğla Dumlupınar İlkokulu‘ndan Yücel ATABAY  ise üçüncü oldu.

Ayrıca, İstanbul Şehit Askeri Çoban İlkokulu’ndan Pelin YÜCEL de mansiyon ödülü almaya hak kazandı.

Dereceye giren öğretmenler çeşitli tutarlarda hediye çeki kazanırken aynı zamanda 2017-2018öğretmen eğitim seminerinde şahsen sunumlarını yapma fırsatı yakaladılar. Böylelikle yeni dönemde görev alacak öğretmenlere ilham kaynağı olacaklar.

Birbirinden değerli uygulamalarını öğrencileriyle paylaşan tüm öğretmenlerimize teşekkür eder, kazanan öğretmenlerimizi tebrik ederiz.