SAĞLIKLI ADIMLAR RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI | Sağlıklı Adımlar

0

SAĞLIKLI ADIMLAR RESİM YARIŞMASI SONUÇLARI AÇIKLANDI


Nestlé’nin Millî Eğitim Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştirdiği ve ilkokul öğrencilerinin doğru beslenme alışkanlıkları kazanmalarına ve sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemelerine katkı sunan Sağlıklı Adımlar projesinde 13 ildeki 3. sınıf öğrencilerinin 934 eserle katıldığı resim yarışmasının sonuçları açıklandı. 

Projenin yürütüldüğü pilot okulların üçüncü sınıf öğrencilerinin “yeterli ve dengeli beslenme ve fiziksel aktivite konularında edindikleri bilgi ve becerileri resim yoluyla ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen Sağlıklı Adımlar Resim Yarışması’na 20 Şubat – 21 Nisan 2017 tarihleri arasında okullar resimlerini göndererek başvuruda bulundu.

Proje kapsamındaki 66 okulda 3. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen Sağlıklı Adımlar Resim Yarışmasında, proje paydaşları ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. Mehmet ÖZEN’ in yer aldığı jüri heyeti tarafından 8 Mayıs 2017 tarihinde yapılan değerlendirmeler sonucunda

Bolu, 50. Yıl İzzet Baysal İlkokulu’ndan Tuğçe Bilge ÖZ birinci, Ankara, 19 Mayıs İlkokulu’ndan Zeynep ORKUTikinci, İstanbul, İbrahim Hakkı Konyalı İlkokulu’ndan Azra KARAKAYA ise üçüncü oldu.

Ankara 19 Mayıs İlkokulu’ndan Kübra BAYKAL ve Ankara Aydınlıkevler İlkokulu’ndan Batuhan ÖZGEN de mansiyon kazand

Yarışmadan en yüksek puanı alarak dereceye giren öğrencilere  birer adet yaratıcı etkinlik seti hediye edilecek. Öğrencilerin okullarına ise birer adet masa tenisi seti hediye edilirken, dereceye giren öğrencilerin öğretmenleri de hediye çeki kazanmaya hak kazandılar

Birbirinden değerli eserleri ile yarışmaya katılan tüm minik ressamlarımıza teşekkür eder, dereceye giren öğrencilerimizi de tebrik ederiz.