Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ana içeriğe atla

Sağlıklı Adımlar’la Yaratıcı Tabaklar

Kahvaltıda Dino Var

Kahvaltıda Dino Var

Sağlıklı Adımlarla Yaratıcı Tabaklar serisinin ilk videosuna hoş geldiniz! Şefimiz Cesur Doruk ile tabakta sağlıklı yiyeceklerle eğlenceli ve lezzetli yiyecekler yapmaya hazır mısınız?

Kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Güne sağlıklı bir kahvaltı ile başlamak ve düzenli kahvaltı yapmak, okul başarısını artırır. Peki, bu sihirli bilgiyle ne yapacağız derseniz… Elbette harika doyurucu ve besleyici bir dino omlet yapacağız. Haydi başlıyoruz!

Sebze Ormanında Ayıcık Köfte

Sebze Ormanında Ayıcık Köfte

Sağlıklı Adımlarla Yaratıcı Tabaklar serisinin ikinci videosuna hoş geldiniz! Şefimiz Cesur Doruk ile tabakta sağlıklı yiyeceklerle eğlenceli ve lezzetli yiyecekler yapmaya hazır mısınız?

Dengeli tüketilmesi koşuluyla her besin yenilebilir. Sağlığımız için kritik olan besinleri dengeli tüketmemizdir. Bu nedenle yemeklerimizi hazırlarken mümkün olduğunca 4 besin grubuna da yer verdiğimizden emin olmalıyız. Bu bilgiler eşliğinde akşam yemeği için çok seveceğiniz, ormanda yürüyen tatlı bir ayıcık köfte yapacağız!

Balkabaklı Kış Çorbası

Balkabaklı Kış Çorbası

Sağlıklı Adımlarla Yaratıcı Tabaklar serisinin üçüncü videosuna hoş geldiniz! Şefimiz Cesur Doruk ile tabakta sağlıklı yiyeceklerle eğlenceli ve lezzetli yiyecekler yapmaya hazır mısınız?

Mevsimlere özgü beslenme çok önemli. Vücudumuza en yüksek faydayı sağlamaları için sebze ve meyveleri mevsiminde tüketmemiz gerekir. Rengârenk kış sebzeleriyle beraber harika bir kış çorbası yapmaya ne dersiniz?

Eğlenceli Uçan Salata

Eğlenceli Uçan Salata

Sağlıklı Adımlarla Yaratıcı Tabaklar serisinin dördüncü videosuna hoş geldiniz! Şefimiz Cesur Doruk ile tabakta sağlıklı yiyeceklerle eğlenceli ve lezzetli yiyecekler yapmaya hazır mısınız?

Meyve ve sebze yemek, beslenme açısından çok önemli. Fakat bunları yerken temiz olmasına dikkat etmemiz gerekir. Yani, yemeden önce tüm meyve ve sebzelerin iyice yıkandığından emin olmalıyız Şimdi meyve ve sebzelerle çok değişik bir tarif hazırlayacağız; eğlenceli uçan salata yapacağız!

Vişneli Pofuduk Pankek

Vişneli Pofuduk Pankek

Sağlıklı Adımlarla Yaratıcı Tabaklar serisinin beşinci videosuna hoş geldiniz! Şefimiz Cesur Doruk ile tabakta sağlıklı yiyeceklerle eğlenceli ve lezzetli yiyecekler yapmaya hazır mısınız?

Beslenme çantası hazırlarken evde yapılan yiyeceklerin kullanılması, sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanmak için güzel bir adım olabilir. Haydi hep birlikte beslenme çantanıza koyabileceğimiz muhteşem bir pofuduk pankek yapalım!

 

 

 

Sağlıklı Adımlar’la Yaratıcı Tabaklar
button